Indykpol

Smak i zdrowie na co dzień

Żywienie niemowląt

Karmienie metodą BLW – niezbędnik

12-04-2017 16:29

Podjęliście decyzję, że będziecie rozszerzać dietę swojego maluszka metodą BLW. Z pewnością przyda się wam kilka praktycznych informacji.

więcej »

Rozszerzanie diety niemowląt metodą BLW

05-04-2017 16:45

BLW (czyliBaby Led Weaning) jest to rozszerzanie diety niemowlaka, kierowane przez dziecko. Brzmi trochę dziwnie? Owszem, zwłaszcza, że w karmieniu metod BLW pomijamy etap papek i karmienia łyżeczką, do którego wszyscy jesteśmy od lat przyzwyczajeni. Jednak jest to metoda, która wykształca w dziecku pasję odkrywania nowych smaków i próbowania nowych potraw.

więcej »

Jak zapobiegać alergii pokarmowej u dzieci?

15-11-2016 13:41

Z roku na rok zwiększa się liczba osób na świecie, które cierpią na alergie. Dane naukowe pokazują, że pojawienie się lub nie alergii może zależeć od sposobu żywienia w okresie niemowlęcym, możemy więc tutaj sporo zdziałać, aby uchronić nasze dziecko przed alergią.

więcej »

Dieta w fenyloketonurii

05-05-2015 15:12

Fenyloketonuria (PKU) to choroba wrodzona, dziedziczona, polegająca na zaburzeniu przemiany aminokwasu fenyloalaniny do tyrozyny...

więcej »

Mity na temat karmienia piersią

17-03-2015 16:04

Wiadomo, że warto karmić swoje dziecko piersią. Jednak niedoświadczona mama spotyka się z wieloma, często absurdalnymi, radami życzliwych osób, chcących jej pomóc w karmieniu. Poniżej znajdziecie najczęstsze mity na temat karmienia.

więcej »